Astelin: hoe het werkt om allergiesymptomen te verlichten

Disclaimer

Als u medische vragen of opmerkingen heeft, neem dan contact op met uw zorgverlener. De artikelen over Health Guide zijn onderbouwd door collegiaal getoetst onderzoek en informatie afkomstig van medische verenigingen en overheidsinstanties. Ze zijn echter geen vervanging voor professioneel medisch advies, diagnose of behandeling.

In sommige gevallen kunnen vrij verkrijgbare medicijnen of natuurlijke behandelingen allergiesymptomen in de kiem smoren. En in andere gevallen hebben mensen met allergieën misschien iets sterkers nodig om het kenmerkende niezen, loopneus, congestie en meer te bestrijden die allergieën kunnen vergezellen. Als uw allergiesymptomen moeilijk te behandelen zijn, kan uw arts of allergoloog aanbevelen om een ​​​​geneesmiddel op recept uit te proberen, zoals azelastinehydrochloride (HCl), de generieke naam voor een medicijn dat ook wel bekend staat onder de merknamen Astelin en Astepro.

Vitals

  • Astelin is een type antihistaminicum dat wordt gebruikt om symptomen van neusallergie te behandelen.
  • Astelin is een neusspray op recept die werkt door de effecten van chemicaliën, histamine genaamd, te blokkeren.
  • De meest voorkomende bijwerkingen van Astelin zijn een bittere smaak in de mond en slaperigheid.

Wat is Astelin?

Astelin is een neusspray die behoort tot een klasse geneesmiddelen die bekend staat als antihistaminica. Astelin is een merknaammedicijn dat het actieve ingrediënt bevat,azelastine HCl. Astelin wordt gewoonlijk gebruikt om nasale symptomen van allergieën te behandelen bij volwassenen en kinderen van vijf jaar en ouder, maar het medicijn kan ook worden gebruikt voor de behandeling van chronische nasale symptomen die niet gerelateerd zijn aan allergieën bij volwassenen en kinderen van twaalf jaar en ouder. (Drugs.com, nd).

Astelin is goedgekeurd door de Amerikaanse Food and Drug Administration (FDA) in november 1996 voor de behandeling van seizoensgebonden allergieën (ook wel allergische rhinitis of seizoensgebonden allergische rhinitis genoemd) en in september 2000 voor de behandeling van vasomotorische rhinitis (ook niet-allergische rhinitis genoemd) (Chowdhury, 2009, Wheeler, 2005). Astepro is een ander medicijn dat ook azelastine HCl bevat en het werd in oktober 2008 door de FDA goedgekeurd als een behandeling voor seizoensgebonden allergieën. De twee medicijnen zijn vergelijkbaar: beide bevatten 0,1% formuleringen van azelastine HCl en beide hebben een doseringsbehoefte van 1 of 2 verstuivingen per neusgat tweemaal daags. Het grote verschil tussen Astelin en Astepro is dat Astepro twee extra ingrediënten bevat om het een zoetere smaak te geven. Astelin kan bitter smaken omdat azelastine HCl zelf een uitgesproken, bittere smaak heeft.

Advertentie

Allergiehulp op recept, zonder de wachtkamer

Het vinden van de juiste allergiebehandeling mag geen raadspel zijn. Praat met een arts.

Kom meer te weten

Hoe werkt Astelin?

Astelin is een antihistaminicum, waardoor het in dezelfde categorie valt als andere geneesmiddelen zoals levocetirizine (merknaam Xyzal), cetirizine (merknaam Zyrtec), difenhydramine (merknaam Benadryl) en loratadine (merknaam Claritin). Astelin wordt specifiek gebruikt voor de behandeling van allergische rhinitis, niet voor andere allergieën. Allergische rhinitis wordt veroorzaakt door allergenen in de lucht, die de neusholte irriteren. Astelin onderscheidt zich van andere medicijnen tegen allergische rhinitis omdat het een neusspray is, dus het brengt het medicijn rechtstreeks in de neusholte. De weg Astelin werkt vergelijkbaar met andere soorten antihistaminica : Wanneer uw lichaam gevoelig is voor een specifieke stof die een allergeen wordt genoemd, geeft het immuunsysteem van uw lichaam een ​​chemische stof af die histamine wordt genoemd. (Veelvoorkomende allergenen zijn pollen, huisstofmijt, schimmels en huidschilfers van huisdieren.) Histamine zorgt ervoor dat u de symptomen van een allergische reactie ervaart, zoals een loopneus, niezen, jeukende ogen, tranende ogen en meer. Om deze symptomen te bestrijden, blokkeren antihistaminica histaminereceptoren, zodat histamine niet kan doen wat het normaal doet (NIH, 2018).

Wat zijn de mogelijke bijwerkingen van Astelin?

Zoals alle medicijnen heeft Astelin er wel een mogelijke bijwerkingen . Vanwege de natuurlijke smaak van azelastine HCl kan Astelin een bittere smaak in de mond veroorzaken. Het kan ook slaperigheid of slaperigheid veroorzaken, wat typerend is voor veel antihistaminica. Andere vaak voorkomende bijwerkingen van Astelin (die optreden bij meer dan 10% van de mensen die Astelin gebruiken) zijn hoofdpijn, verkoudheidssymptomen en hoesten. Tussen 1-10% van de mensen die Astelin gebruiken, kan last krijgen van een brandend gevoel in de neus, niezen, droge mond, astma, vermoeidheid, conjunctivitis, duizeligheid, gewichtstoename en meer. In zeer zeldzame gevallen (minder dan 1% van de gebruikers) kan Astelin braken, constipatie, pijn in de borsten en amenorroe (verlies van menstruatie) veroorzaken (Medscape, n.d.).

Deskundigen weten nog steeds niet zeker of het ingrediënt, azelastine HCl, schadelijk kan zijn voor een zwangere vrouw of ongeboren baby, dus zorg ervoor dat u uw zorgverlener op de hoogte stelt als u zwanger bent of van plan bent zwanger te worden. Als u Astelin gebruikt tijdens het geven van borstvoeding, kan uw moedermelk een bittere smaak krijgen. Als u van plan bent borstvoeding te geven terwijl u Astelin gebruikt, neem dan contact op met uw zorgverlener.

Het is belangrijk om altijd met uw zorgverlener of allergoloog te praten over de mogelijke risico's en voordelen van alle medicijnen die u gebruikt. Uw zorgverlener kan u ook medisch advies geven over mogelijke interacties tussen geneesmiddelen waarbij OTC-geneesmiddelen en/of geneesmiddelen op recept die u gebruikt, betrokken zijn.

Referenties

  1. Chowdhury (2009). Centrum voor geneesmiddelenevaluatie en -onderzoek, aanvraagnummer: 22-371s000.Food and Drug Administration (FDA). Opgehaald van: https://www.accessdata.fda.gov/drugsatfda_docs/nda/2009/022371s000sumr.pdf
  2. Drugs.com (2018, 16 december). Astelin neusspray. Opgehaald van:https://www.drugs.com/astelin.html
  3. Medscape, (n.d.). Azelastine (Rx). Opgehaald van: https://reference.medscape.com/drug/astelin-nasal-spray-astepro-azelastine-343414#0
  4. NIH (2018, 12 mei). Antihistaminica voor allergieën. Opgehaald van: https://medlineplus.gov/ency/patientinstructions/000549.htm
  5. Wheeler, P. (2005). Vasomotorische rhinitis. Am Fam Arts., 72 (6), 1057-1062. Opgehaald van: https://www.aafp.org/afp/2005/0915/
Bekijk meer